Indian Wells 2018

După un spectacol suprem și izbucniri impresionante ale publicului, Juan Martin del Potro se impune în fața elvețianului Roger Federer. Multe răsturnări de situație au avut loc pe parcursul întregului meci. Primul set aparține lui del Potro cu scorul de 6-4. Actul al doilea avea să-i aducă argentinianului victoria în două seturi, însă acesta a ratat mingea de meci pe care a avut-o la dispoziție, trimițând meciul către un set decisiv. Federer a avut și el ocazia de a închide meciul în setul al treilea, dar s-a ajuns din nou la tie break iar del Potro a reușit un final de meci excelent.
Scor final: 6-4, 6(8)-7(10), 7-6(2).

Juan-Martin-del-Potro-Roger-Federer-Indian-Wells-933384
Turneul feminin vine cu o victorie categorică pentru jucătoarea din Japonia, Naomi Osaka. Aceasta a învins-o pe rusoaica Daria Kasatkina cu scorul de 6-3, 6-2.